20
STY
2014

Blue Monday – najbardziej depresyjny dzień roku jest właśnie dziś

Jaki miałaś humor dzisiejszego dnia? Może mała depresja Cię złapała? Przecież na dworze jest zimno i mokro. Do tego szybko robi się ciemno. Być może czujesz się jak wampir – wychodzisz do pracy jest ciemno, wychodzisz z pracy znów jest ciemno. Być może spada Twój poziom motywacji. A może czujesz, że nie realizujesz postanowień noworocznych i obecny rok zaczyna do złudzenia przypominać ten stary 2013 roku.

Nie jesteś sam! Dziś jest Blue Monday – czyli najbardziej depresyjny dzień roku! Dr Cliff Arnall z Cardiff University przeanalizował zmienne które wpływają na nasze zdrowie. Wziął pod uwagę warunki metrologiczne takie jak długość dnia i nasłonecznienie. Warunki psychologiczne związane z niedotrzymaniem postanowień noworocznych jak również czynniki ekonomiczne związane np z spłatą zobowiązań zaciągniętych między innymi na prezenty świąteczne. Obecnie „przygnębiający poniedziałek” wypada w ostatni poniedziałek pełnego tygodnia stycznia. Jeszcze kilka lat temu Blue Monday przypadał na ostatni poniedziałek stycznia. Teraz jesteśmy atakowani tym najbardziej przygnębiającym dniem roku nieco wcześniej.

blue monday

Ale zamiast się załamywać przyjrzyj się uważnie temu wzorowi. Składa się on z następujących części: Pogoda, dług, debet, miesięczne wynagrodzenie, czas do Bożego Narodzenia, niedotrzymywanie postanowień noworocznych, niski poziom motywacji, poczucie konieczności odjęcia działań.

Zwróć uwagę, że na wszystkie powyższe składniki masz wpływ. Dzięki swoim działaniom możesz zmienić każdą z tych wartości tak aby obronić się przed depresją powodowaną przez „Przygnębiający Poniedziałek”!

Więc zamiast martwić się, ruszajmy do działania. Nie wiesz od czego zacząć? Napisz do mnie z przyjemnością pomogę Ci w tym!

 

 

About the Author
Hubert Majchrzak Akredytowany Coach ICF Global - ACC. Menadżer

Leave a Reply

*