26
STY
2014

Czy Ty też boisz się poniedziałków?

Tydzień temu był Blue Monday najbardziej depresyjny dzień roku. Czy wiesz dlaczego wypada on zawsze w poniedziałek? Ponieważ większość ludzi boi się iść do pracy w poniedziałek i bardzo nie lubi tego dnia tygodnia.

Zgodnie z badaniami fundacji Mind* 70% pracowników odczuwa  lęk przed pójściem do pracy w poniedziałek! Ponad 1/4 pracowników boi się pójść do pracy każdego lub przez większą część tygodnia!

Te dane są zastraszające. Oznacza to, że 2 na 3 Twoich pracowników lub współpracowników obawiało się przyjść w poniedziałek do pracy. Oraz, że co czwarty osoba w Twojej pracy ma zawsze obawy przed przyjściem do pracy.
Najczęściej obawa przed pójściem do pracy w poniedziałek zaczyna atakować pracowników w niedzielę około południa. To oznacza, że w weekend zamiast wypocząć i regenerować energię na nowy tydzień pracy. Zamartwiają się i nie mogą wypocząć.

Do tego ten strach często ma również inne formy. Może się obawiać irracjonalna obawą przed sprawdzaniem poczty elektronicznej. Odbieraniem lub wykonywaniem telefonów. Wysyłaniem maili.

Teraz pomyśl jakie straty powoduje w Twojej firmy taki strach. Jak on może paraliżować działania Twoich pracowników być może również nie pozwala Tobie na rozwinięcie skrzydeł.

Podsumowując jest wielce prawdopodobne, że Ty lub Twoi współpracownicy odczuwacie:
– Strach przed pójściem do pracy w poniedziałek

– Obawę przed przyjściem do pracy

– Lęk przed odbieraniem i sprawdzaniem e-maili

– Trwogę przed wykonywaniem i odbieraniem telefonów

Na szczęście nie musi być tak! Możesz to zmienić! I pozbyć się tych obaw. Wyobraź sobie, że Ty i Twoi koledzy z pracy. Codziennie z wielkim przejęciem i podekscytowaniem czekacie, aż zacznie się kolejny dzień w pracy. Nie możecie się doczekać kiedy znów wskoczycie w wir pracy. A za każdym razem kiedy słyszysz dźwięk telefonu pojawia się uśmiech na Twoje twarzy oraz myśl „To z pewnością nowy klient! Bardzo się cieszę!!!”

Tak na tym świecie, nawet w Polsce są ludzie którzy uwielbiają chodzić do pracy i sprawia im to wielką przyjemność. Ile jest dla Ciebie warte to abyś Ty lub Twoi pracownicy należeli do tej grupy osób. Pomyśl jak przyjemnie było by poczuć tą ulgę. Jest to proste. Wystarczy, że:

1. Wyznaczysz sobie dokładny cel. Z jakim nastawieniem chcesz zaczynać nowy tydzień w pracyCiężki dzień w pracy

2. Ustalisz jak wygląda Twoje obecne reakcje kiedy w niedzielny wieczór pomyślisz o pracy

3. Zaplanujesz w jaki sposób możesz to zmienić, poprzez swoje działania.

4. Zrealizujesz plan!

Do dzieła. Twoje życie jest w Twoich rękach. Możesz je kształtować tak jak plastelinę!!!

* Fundacja Mind skupia swoje działania na zdrowiu psychicznym

About the Author
Hubert Majchrzak Akredytowany Coach ICF Global - ACC. Menadżer

Leave a Reply

*