26
MAR
2014

Nigdy nie jest za późno na start

Wielokrotnie podczas pracy Coachingowej słyszę słowa:

„Jestem za starty, aby za to się zabrać.”
„Już jest za późno, abym to zrobił.

Oto kilka przykładów ludzi, którzy zamiast narzekać, zabrali się do pracy, nie patrząc na swoją metrykę.

Za pó

 

Jan Koum urodził się w Kijowie na Ukrajinie w dniu 24 lutego 1976 r. był dyrektorem generalnym i współzałożycielem WhatsApp, mobilnej aplikacji, która została przejęta przez Facebook w lutym 2014 za sumę 19 mld dolarów.

J. Michael Arrington urodził się 13 marca 1970 jest twórcą TechCrunch serwisu skupiającego się na technologi informatycznej firm oraz szerszym polu technologii w USA i nie tylko. Magazyny takie jak Wired i Forbes nazwały Arrington jednym z najpotężniejszych ludzi w Internecie.
W 2008 roku został wybrany przez magazyn TIME za jednego z najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

Timothy Westergren urodził się w 1965 roku w Minneapolis, w stanie Minnesota.
W 1999 roku założył Pandora media wraz z dwoma współzałożycielami: Will Glaser i Jon Kraft. W Kalifornii firma weszła na giełdę w 2011 r. firma notowała 138.000.000 dolarów przychodów w tym roku fiskalnym.
W 2010 roku została uznana przez magazyn Time jako jeden ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

Mark Jonathan Pincus urodził się 13 lutego 1966 jest współzałożycielem firmy Zynga Pincus został nazwany 2009 „Dyrektorem Roku” w technologii Nagrody Crunchies, a rok później został nazwany Założycielem Roku podczas uroczystości 2010 roku. Zynga jest uważany za pioniera w grach społecznych, która ma osiągnąć 5 500 000 000 dolarów w 2015 roku. W czerwcu 2013 r. Zynga miała około 2380 pracowników.

Jimmy Donal „Jimbo” Wales ur. 7 sierpnia 1966 w Huntsville – amerykański ekonomista, przedsiębiorca, współtwórca serwisów opartych na mechanizmie wiki, współzałożyciel Wikipedii i Wikii. Jimmy. W grudniu 2006 powstała wyszukiwarka internetowa, która w zamierzeniu ma być całkowicie otwarta oraz oparta na działaniach skupionej wokół niej społeczności. W 2011 otrzymał nagrodę Gottlieb Duttweiler Institut za nadzwyczajne dokonania dla ogółu społeczeństwa

Robin Chase jest założycielką i prezesem Buzzcar , usługi dla samochodów typu peer-to-peer. Jest współzałożycielem Zipcar innowacyjna usługa dla samochodów.
Chase jest obecnie członkiem zarządu na World Resources Institute, członekiem Światowego Forum Ekonomicznego Transportu oraz członkiem Krajowej Rady Doradczej ds. innowacji i przedsiębiorczości.

Craig Alexander Newmark ur. 06 grudnia 1952 amerykański przedsiębiorca założyciel Craigslist jest to strona poświęcona ogłoszeniom drobnym, strona poświęcona pracy, mieszkaniom itp, zawiera również fora dyskusyjne. Newmark pozostaje aktywny na Craigslist w obsłudze klienta. Zajmuje się również Craigconnects, witryną, która nagłaśnia organizacje charytatywne w mediach w celu zdobycia wsparcia dla danej organizacji.

Robert Noyce urodził się 12 grudnia 1927, zm. 3 czerwca 1990) – znany jako „Mayor of Silicon Valley”, współzałożyciel Fairchild Semiconductor w 1957 r. i Intela w 1968.
Był również współtwórcą układu scalonego. Noyce był człowiekiem, który dawała dużą swobodę pracownikom i stała się korporacyjnym wzorcem dla wielu firm zajmujących się nowoczesnymi technologiami.

Harland Sanders urodził się 9 września 1890 w Henryville – zm. 16 grudnia 1980 – amerykański przedsiębiorca, założyciel sieci KFC. Jego portret jest używany jako logo tej firmy.
W wieku 40 lat rozpoczął sprzedaż potraw z kurczaka w Corbin w stanie Kentucky. Szybko jego dania zyskały popularność. Sanders ubierał się w charakterystyczny kostium imitujący południowego dżentelmena sprzed wojny secesyjnej. Był to skuteczny sposób na promocje i reklamę.

John Stith Pemberton urodził się 8 lipca 1831, zm. 16 sierpnia 1888, farmaceuta amerykański, twórca receptury coca-coli. Wspólnik Pembertona wymyślił nazwę i wykaligrafował ją, stwarzając popularne później logo. W pierwszym roku produkcji sprzedawano dziennie 9 szklanek, współcześnie średnio ponad miliard butelek.

Ray Arthur Kroc urodził się 5 października 1902 w Oak Park, zm. 14 stycznia 1984 w hrabstwie San Diego – amerykański przedsiębiorca, założyciel McDonald’s Corporation, która powstała po przejęciu restauracji McDonald’s założonej przez braci Dicka i Maca McDonaldów. Znany był jako „Hamburger King”. Ray Kroc był z pochodzenia Czechem.

About the Author
Hubert Majchrzak Akredytowany Coach ICF Global - ACC. Menadżer

Leave a Reply

*