21
LUT
2013

Sylwetki Coachów – Hubert Majchrzak

Witam, w dzisiejszym poście podzielę się z Państwem historią dlaczego zmieniłem kierunek swojej kariery i stałem się Coachem.

Zacząłem moją karierę dość standardowo, na początku byłem sprzedawcą, handlowcem. Moi przełożeni widzieli zaangażowanie, wiedzę i kreatywność z jaką podchodziłem do kolejnych zadań. To powodowało, że awansowałem i coraz wyżej wspinałem się po szczeblach mojej kariery.

Widząc to, że można awansować jeżeli w pracy odpowiednio się pracuje, byłem coraz bardziej zmotywowany. Szukałem cały czas nowych technik sposobów aby jeszcze lepiej wykonywać moje obowiązki. Uczestniczyłem w szkoleniach, warsztatach czytałem książki, artykuły i blogi poświęcone zagadnieniom które pozwolą mi na coraz lepsze wykonywanie powierzonych mi zadań i coraz śmielszych celów.

Oprócz korzystania z wiedzy pozyskanej z zewnątrz, sam również eksperymentowałem. Szukałem własnych dróg i sposobów na realizacje marzeń. Konsultowałem również moje plany z innymi osobami aby znaleźć najlepsze rozwiązania.

W tym czasie awansowałem już na stanowisko kierownicze. Zacząłem otrzymywać feedback od moich znajomych, że pracuje ze współpracownikami coraz bardziej w formie Coachingowej. Dostałem również informacje po assessment center, że postawa Coachingowa jest dla mnie naturalna. Informacje które otrzymywałem były dla mnie bardzo miłe, ale w tamtej chwili nie byłem jeszcze gotów aby odkryć oczywistą prawdę.

Pewnego razu otrzymałem niesamowitą okazję. Miałem wykonać wraz z współpracownikami największy projekt nad jakim miałem przyjemność pracować. Od samego początku zdawałem sobie sprawę, że jeszcze nigdy nie tworzyłem czegoś tak wielkiego. Żeby zrealizować ten cel muszę wraz ze wszystkimi członkami zespołu wejść na szczyty naszych umiejętności.

W tym momencie pojawiło się rozwiązanie które pozwoliło mi zrealizować wyznaczone cele, a nawet przewyższyć wynik o którym myślałem na samym początku. Tym rozwiązaniem okazał się Coach. Pomógł mi w znalezieniu odpowiednich sposobów na zrealizowanie wszystkich zdań. Ja w tym czasie dopełniłem przemiany. Realizując ten projekt stałem się dla moich współpracowników nie przełożonym lecz Coachem. Wtedy również ja im pomogłem wejść na ich szczyty możliwości.

Kiedy spojrzałem z perspektywy na moją karierę zawodową. Zrozumiałem, że właśnie znalazłem to czego szukałem. Mogłem pomagać ludziom w realizacji ich celów biznesowych oraz marzeń. Wtedy podjąłem decyzję na temat skupienia się na tej ścieżce kariery związanej z Coachingiem.

Kolejne kroki i decyzje już były łatwe. Rozpocząłem proces akredytacji przez International Coach Federation – ICF.

Obecnie jestem akredytowanym coachem przez ICF Global. Posiadam status ACC. Pomagam ludziom takim jak Ty w realizacji ich planów.

Teraz kiedy już lepiej mnie poznałeś, to zapraszam do kontaktu. Z przyjemnością umówię się z Tobą na spotkanie.

About the Author
Hubert Majchrzak Akredytowany Coach ICF Global - ACC. Menadżer

Leave a Reply

*